28 april - Onder en boven water.
Door Klaas & Nanda Knobbe -
29-04-2016 05:28
Niet dat we geen reisgeld meer hebben of de buit al binnen hebben,
maar we maken een boottocht op Lake Powel met af en toe pittige
regenbuien. De hele nacht heeft het bijna geregend, soms met hagel.
Vanochtend vroeg op want om 7.00 uur moesten we ons melden bij de
boot. Met een grote groep mensen gaan we over het stuwmeer naar de
Rainbow Arch. De grootste natuurlijke boog van de USA.
De kapitein heeft er zin in
want op sommige plekken zet hij het gas helemaal open en spurten we
over het water. Trouwens, hij is meegegroeid met zijn functie. Hij
past nog net in zijn stoeltje.
De heenreis is ruim twee en
een half uur varen en dan hebben we anderhalf uur om naar de arch
te lopen. Het is een prachtige vaartocht met heel mooi uitzicht op
de rotswanden, buttes (platte bergen) en spires (puntige bergen).
Onderweg snellen ons speedboten voorbij. Daarin zitten lui die gaan
sportvissen op baars en karper. Ook komen we een trash tracker
tegen. Dat is een boot met vrijwilligers die het afval in en om het
meer opruimen. In ruil voor dat vrijwilligerswerk mogen ze hier
gratis varen en vissen. Je kan beter zorgen dat ze geen afval in
Lake Powel dumpen lijkt ons.
Ook komen we house boats
voorbij. Dat zijn varende woonboten. Grote vierkante bakken
(varende camper) met een motor. De canyon wordt steeds smaller maar
de kapitein stuurt er behendig tussendoor.
Om 10.00 uur leggen we aan
en lopen we een mile naar de arch. Prachtig en gelukkig nog met een
beetje zon. De lucht trekt dicht en even lager moeten we de
regenjacks aan doen. Ondanks de regen is het genieten. Na de bui
gaan we terug. Het regenwater loopt langs de rotsen naar beneden.
Mooi op tijd zijn we bij de boot. Achter de boot zwemmen hele grote
karpers.
Sommige mensen voeren ze en
dat weten ze. Dus als er een boot komt zwemmen ze er naar toe om te
schooien, foooood. Precies op tijd vertrekken we voor de terug
tocht en die is even mooi als de heenweg. Even na 2 uur zijn we
weer terug. We halen proviand en gaan op weg naar Kanab in Utah.
onderweg zetten we de Glen canyon dam op de foto.
Hier is Klaas vroeger met
onze zoon geweest voor een rondleiding. Op een hoge heuvel buiten
Page is een uitkijkplaats, daar moeten we natuurlijk ook even
kijken.
De camper heeft dorst en
daar moet wat aan gedaan worden, in Utah wordt de benzine duurder.
Via een lange heuvelachtige weg rijden we de volgende staat in.
Eigenlijk direct verandert het landschap, het wordt wat groener,
hier en daar groeit wat gras. De rit is niet lang en vlak voor 6
uur checken we in. Bij de receptie hebben we nog geen woord gezegd
of de mevrouw begint nederlands tegen ons te praten. Hoe zien ze
dat toch??? Leuk gesprekje gehad en ze had nog een aantal goede
tips voor ons. Prima camping trouwens, Kanab RV Corral. Het is
alleen jammer dat het weer slechter wordt. De vooruitzichten zijn
hier ook niet fantastisch. Van het thuisfront hebben we begrepen
dat het daar ook niet geweldig is. Nou ja, we laten ons niet door
wat regen tegenhouden. morgen naar Bryce, dat wordt zeker mooi.
Totaal 90 miles gereden.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.
Reacties
Lammert Knobbe 29-04-2016 11:05 {{button-37798}}
Wij genieten ook van het koude weer net als jullie.
volgende week word het hier beter hopelijk bij jullie ook.
Goede reis verder,
Tinus enAnnie 29-04-2016 12:53 {{button-37803}}
Volgende keer dan maar een camper/boot toertocht?
Wij zijn ook even uit de lucht; volgens mij zijn we ongeveer tegelijk weer op honk!
Nog een hele fijne week en tot gauw!
Ietje 29-04-2016 21:58 {{button-37821}}
Jammer dat het weer wat tegen zit maar toch is de omgeving mooi. Morgen hebben jullie ook veel moois om te zien.Veel plezier toegewenst.