24 april - Naar de bodem van de canyon.
Door Klaas & Nanda Knobbe -
25-04-2016 06:26
De treinen rijden hier ook in de nacht, luid toeterend gaan ze
voorbij. We gaan dus vrolijk op weg naar een volgende plaats. Eerst
rijden we naar het bovenste gedeelte van het park Petrified
Forrest. Over de interstate zijn we er vlug. Alle uitzichtpunten
hebben we bekeken en in het ochtendlicht lijken de "geverfde
heuvels" nog mooier dan gisteren.
Het blijft bijzonder dat her
en der grote stukken versteend hout liggen. Een lekkere wandeling
langs de rand en naar beneden gemaakt en zelfs een konijn gezien.
Bij de uitgang wordt gewaarschuwd dat men je auto gaat inspecteren
op meegenomen brokken van de versteende bomen. Dat is dus een
grapje.... Over nr. 191 naar het noorden gereisd, naar de Hubbell
Trading Post. Onderweg heel veel van hetzelfde gezien,niet echt een
fris en vrolijk landschap.
Deze tradingpost is grotendeels authentiek. Tralies voor de
ramen, stallen met oude koetsen en gereedschap erin. Allemaal
stallen voor vee, en ook levende schapen en een dikke kalkoen. In
de winkel kraakte de vloer enorm, wel een geweldige sfeer, jammer
dat ze dan weer fris en chips verkopen. Ook waren er veel, door
indianen handgemaakte kleden, te koop. Leuk om je voor te stellen
dat hier vroeger veel mensen naar toe kwamen om te handelen.
Onze volgende stop is Canyon de Chelly National Monument. Dit
staat goed aangegeven en de weg is ook goed te rijden. Opvallend is
het vele zwerfvuil aan de rand van de weg en op de parkeerplaatsen;
we hadden verwacht dat juist indianen met zorg de natuur zouden
beheren. In het park kiezen we voor de zuidkant. Hier mag je zelf
met je auto langs rijden. Weer verschillende uitzichtpunten te
zien. We hebben ze allemaal gehad.
Bij de white house overlook hebben we de route naar beneden
gelopen, de canyon in. Je mag nergens zonder Navajo gids lopen
behalve dit gedeelte. Het was best een pittige tocht, vrij steil
naar beneden maar de moeite zeker waard. Beneden aangekomen nog een
eind langs de rivier gelopen. Het weer was prachtig dus er waren
veel indiaanse kinderen die lekker in de rivier aan het spelen
waren. En dat doen ze net als bij ons, een hoop gespetter en
gelach! Bij het einde waren de rotswoningen te bekijken. Mooi
ingemetseld onder een overhangend klif.
Wat we niet echt konden waarderen waren de indianen die overal
met "handel" langs de weg/parkeerplaats zaten. Op de terugweg
genieten we van de omgeving, in de canyon groeien bomen die net in
blad zijn gekomen. Boven aangekomen rijden we de rest van de
zuidzijde af. Spider rock, 244 mtr.hoog, bekijken we van boven af.
Indrukwekkend.
Langs dezelfde weg verlaten
we het park. Onderweg zien we een indiaan met een dikke muts op.
Volgens Klaas waren de veren op. In Kayente eten we wat en er is
geen camping dus we moeten nog even door. Vlak voor het donker
wordt komen we aan in Tuba City. Hier kunnen we terecht en dat is
na deze lange dag prima! Totaal 364 miles gereden.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.
Reacties
Tinus enAnnie 25-04-2016 09:57 {{button-37693}}
Wel weer mooie uitzichten en dito foto's!
Tjibbe 25-04-2016 21:26 {{button-37710}}
Ietje 26-04-2016 04:21 {{button-37717}}