Nova Scotia en de Schotten
Door Dijkstras - 11-08-2022 22:21VAnaf Shediac gaan we door via de kustroute. Dat is tenminste de
bedoeling, we rijden even verkeerd maar kunnen de route snel weer
oppakken. Koffie in Tatamagouchí, alleen al om de naam wil je daar
stoppen. We zijn New Brunswick uit en Nova Scotia in gereden. We
stoppen in Pictou, een havenplaatsje, hoe kan ook anders, met
huizen als schilderijen. Hier zit een Nederlands tintje aan. Aan
het eind van de 18e eeuw kwam een Nederlands schip aan wal, er
eerste Schotse immigranten, highlanders. De Schotse invloed is
overal onmiskenbaar aanwezig en wordt ook gecultiveerd. De dag
eindigt in Antogonish, op een camping midden in het stadje. Lekker
uit eten dus, lopend naar een restaurant. Om kwart over 5 krijg je
plek, een kwartier later sta je buiten in de rij te wachten. We
waren op tijd maar zoals te verwachten was het geen avondvullend
programma. Plaats maken voor de volgende! We krijgen nog wel tips
van de ober over de mooiste route voor morgen nadat hij, zoals
iedereen hier, gevraagd heeft waar we vandaan komen, hoe we reizen
en waar we naar toe willen. Hij tekent zijn route voor ons uit
op een memoblaadje.
Die route is op Cape Breton Island waar we de komende dagen zullen zijn. We pakken, met dank aan de local, alvast een oostelijk puntje mee. Best mooi, die over-route. Op zoek naar een picknickplek belanden we (bijna) in de wachtrij voor een Ferry naar een eilandje in Bras d'Or Lake. Wat maakt het uit, oprijden en gaan! Met de Ferry 'Little Narrows' erop en aan de andere kant via de bruid 'grand Narrows' er weer af, alles op de route naar North Sydney. Daar wacht ons een mooie plek met uitzicht op het meer en natuurlijk de lighthouse.