3 dagen Williams en dan verder naar Kingman
Door Trudy en Hans op reis in Amerika - 22-06-2011 02:13
Zondag 19 Juni: Leuke KOA camping gelegen in de bossen net buiten het mooie historische plaatsje Williams, beroemd omdat het gelegen is aan de oude Route 66. Het was geen opgave om hier 3 nachten te blijven. Williams heeft leuke winkeltjes, allemaal gerelateerd aan de cowboys maar vooral aan Route 66. Overal kom je stoere motormuizen tegen op hun glimmende Harley’s. Na inkopen gedaan in de Safeway op naar Bearizona, een nieuw wildpark waar je met de auto een rondrit maakt en van dichtbij de beren,wolven en bizons kunt bewonderen. Ook is er een wandelroute langs de afgeschermde verblijven van de jonge dieren. De temperatuur overdag is ideaal zo rond de 30°, alleen de nachten vragen nog wel om een extra deken.
Maandag 20 Juni: Grand Canyon. Vandaag vroeg opgestaan en om
8 uur stonden we bij de Visitor Centre van het Grand Canyon. Hier
konden we de RV parkeren op een speciale parkeerplaats en de
Shuttlebus nemen. We hebben gekozen om eerst de west kant te
bezoeken en rijden eerst met de blauwe bus door het centrum naar
het opstap punt voor de rode route. Bij verschillende haltes zijn
we uitgestapt om het indrukwekkende schouwspel van de Grand Canyon
te aanschouwen, dat vooral in het ochtendlicht zo mooi is. De strak
blauwe lucht boven de Grand Canyon welke de kleuren rood,
donkerrood, zwart, zandkleur en groen heeft. Wanneer je geluk hebt
kun je een Condor zien vliegen . Langs de Canyon zijn ook talloze
mooie wandelpaden en daar hebben we dankbaar gebruik van gemaakt.
Zo vroeg in de ochtend is de temperatuur nog prima en kom je bijna
geen wandelaars tegen, dat is extra genieten. Helemaal boven
gekomen hebben we na een korte lunch de bus weer terugnaar het
Visitor Centre genomen om daar over te stappen op de
Oranje bus die ons naar het oostelijk gedeelte bracht. Intussen was
het aardig druk geworden. Wat waren we blij dat we er om 8 uur al
waren en konden genieten van de rust en de stilte en de uitzichten
die alleen voor ons waren.
Weer terug op onze campground een mooi kampvuur gemaakt. Grappig is
om te zien hoe sommige campinggasten hun hond laten spelen in de
speciale hondenspeeltuin die elke KOA Campground heeft. Er staan
bankjes bij zodat de “baasjes” gezellig naar hun spelende hondjes
kunnen kijken. Het was hier nog niet zo erg zoals in Las Vegas,
daar kon je met het hondje wat na het spelen vies was geworden,
doorlopen naar een speciale hondenwasplaats, compleet met föhn om
de vacht weer in model te brengen. Gekker kan het niet worden
geloof ik….
Dinsdag 21 Juni: Afscheid genomen van onze leuke camping buren
rijden we richting Kingman. Na een aantal mijlen verlieten we de
mooie dennenbossen die plaats maakten voor de woestijn. Bij
Seligman lieten wij de Interstate40 voor wat hij was en kozen om
een stuk van de beroemde Route 66 te nemen, het ca. 55 mile lange
stuk naar Kingman. Het plaatsje Seligman is een aanrader, helemaal
in de sixties sferen, met overal foto’s van beroemheden en heel
veel auto’s en andere bezienswaardigheden uit die tijd. We
voelden ons weer jong. Onderweg kom je tientallen restanten van
‘gasstations’ tegen uit de oude tijd, een teken dat deze route voor
de aanleg van de Interstate 40 een belangrijke weg was. Nu zijn ze
vrijwel allemaal vervallen of in gebruik als eetgelegenheid.
Halverwege de middag kwamen we aan op onze camping in Kingman,
klein maar erg mooi met bloeiende oleanders die we op dit moment
alleen nu nog vanuit de camper bewonderen, want het is ontzettend
warm buiten. 98 °Fahrenheit, dus zo tegen de 40° Celsius. Gelukkig
doet onze airco het goed. Morgen gaan we richting Barstow CA,
maar maken nog wel een omweg via Oatman een oud zilvermijn stadje
waar de ezels los door de stad heen lopen en we rijden door
Laughlin een verkleinde kopie van Las Vegas.
Thats all Folks…..
Reacties
Jan en Marijke Admiraal 22-06-2011 09:49 {{button-439}}
groetjes Jan en Marijke
michiel en shelly en kids 22-06-2011 10:26 {{button-441}}
Ian en Thijs zijn jaloers op jullie want hun favoriete film Cars is gebasseerd op die oude plaatsjes langs Route 66 !! Heb je al een Hudson auto zien staan :-)
laughlin is de stad waar don & liz hebben gewoond. Wij zijn daar ook geweest. Vergeet het meer niet te bezoeken. wellicht dat je een bootje kan huren en even kan ronddobberen :-)
veel plezier verder !!
nolda 22-06-2011 10:34 {{button-442}}
Veel plezier verder en liefs,
Nolda
Sonja 22-06-2011 15:09 {{button-450}}
Jee, ik moet misschien in plaats van Indonesië, dan toch maar voor een camperrondreis door de States kiezen????
:-)
Sonja 22-06-2011 15:12 {{button-451}}
stil van.
janny 23-06-2011 08:59 {{button-457}}