Door Nico & Mireille -
20-07-2010 03:23Vandaag hebben we helaas Wells Grey
Park alweer verlaten. Het was een prachtige tijd, en we komen hier
zeker terug. Er valt ook hier nog genoeg te zien en te beleven.
Tijdens het uitrijden van het park, een rit van toch al met al een
uur rijden, kwamen we een cougar een wel erg groot uitgevallen kat,
en een hert tegen. Helaas waren deze dieren sneller dan onze
fotocamera. Eenmaal in Clearwater zelf zijn we richting Valemount
gereden. Het was ook dit keer weer een mooie weg die we mochten
rijden. We volgen nog steeds highway 5. De bergen worden ook weer
steeds hoger en hoger. Zo tegen een uurtje of negen waren we in de
buurt van Avalon en hebben we een plaatsje opgezocht om op ons
gemakje te ontbijten. Heerlijk zo lekker in de vrije natuur,
genieten van al het moois om je heen. Daarna zijn we verder gereden
richting Blue River. Dat plaatsje ligt zo´n 45 km. verderop. Hier
hebben we ons zelf getrakteerd op een rondvaart van ongeveer een
uur over de Blue River. En jawel hoor tijdens deze rondvaart hadden
we super veel geluk. We hebben 2 zwarte beren gezien. Bij de beren
konden we op zo´n 15 meter afstand komen. Één van de beren was een
mannetje van ongeveer een jaar of 9 en de andere was een jonger
vrouwtje. We waren met z´n allen superstil op de boot, en hierdoor
konden we zo dichtbij komen. We hebben prachtige foto´s kunnen
maken van deze wilde dieren. Dit keer zaten we in een boot, maar je
moet hoe dan ook oppassen. Even later vlogen er ineens 2 adelaars
over ons heen. Da´s toch ook een prachtig gezicht hoor om te zien.
Tegen 12 uur waren we terug van onze boottrip, en hebben we onze
weg vervolgd richting Valemount. Het was nog zo´n uurtje rijden.
Eerst hebben we een overnachtingsplaats voor vanavond opgezocht.
Valemount is een leuk bergdorpje met enkele kleinere winkeltjes.
Daarna zijn we een wandeling, de Switft Creek Loop, gaan
maken van zo´n 11 kilometer. Het was ook dit keer weer een pittige
wandeling. Eerst hebben we zo´n 200 meter geklommen. Daarna werd
het gelukkig wat vlakker, en konden we weer even op adem komen. Bij
het keerpunt moesten we over de rivier. Tja, en wie die brug
gebouwd heeft, moet maar gauw weer terug naar school. De brug hing
helemaal scheef, maar ja een andere mogelijkheid was er niet. We
gingen achter elkaar aan, maar dat was geen pretje want dan ging de
brug erg schommelen. Dus dan maar 1 voor 1 naar de overkant.
Eenmaal daar hebben we van de nood een deugd gemaakt, en hebben we
lekker even gepauzeerd. Daarna onze wandeling weer opgepakt door de
bossen en vlakbij het eindpunt bij een Zwitserse Bakkerij een kop
koffie en thee gedronken met wat lekkers erbij. We waren door onze
gids van gisteren al getipt over deze bakkerij, en hij had er geen
woord van gelogen. De koffie en thee waren heerlijk, en ook de
versgebakken apfelstrudel waren heerlijk. We werden aan tafel
gevraagd bij twee lokale mensen. Van hen hebben we ook weer wat
tips meegekregen voor de komende dagen. Nu staan we weer op een
mooie camping en genieten we heerlijk van het zonnetje. Morgen
rijden we richting Tete Jaune Cache en Mount Robson (hoogste punt
van de Canadien Rockies). Daar willen we natuurlijk ook weer een
paar mooie wandelingen gaan maken. We houden jullie natuurlijk weer
op de hoogte, mits we bereik en internet hebben, want we zitten
vooralsnog in een gebied waar het erg lastig is om internet te
verkrijgen. Als je het al hebt is het meestal per sateliet, en dat
werkt zowat niet. Ook telefoon is buiten bereik. Is wel lekker
rustig hoor!